ANTALYA BÜYÜKŞEHİRDE NELER OLDU?- MUHİTTİN BÖCEK’İ KİMLER KAFASINDA ÖLDÜRDÜ?
19.12.2020 - 14:04

Sadrettin Soranlar

Sadrettin Soranlar

 

Uzun ve sıkıntılı bir tedavi sürecinin ardından göreve başlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, son günlerde yaptığı açıklamaları ile başkan hasta iken belediyede neler oldu sorusunu akıllara getirdi. Gazetecilik dürtüsü ile hemen bir araştırma içerisine girdim.

Duyduklarım tüylerimi diken diken etti. İnsanların bu kadar alçalabilmesi, hasta yatağında canı ile mücadele eden birisine bu kadar vefasız olabilmesi hakikaten insanlık adına utanç verici bir durum.

Sağı solu bırakın, siyaseti partiyi bırakın, tüm Türkiye birlik içinde Muhittin Başkan için dua ederken, en yakınındaki bazı isimlerin yaptıkları pes dedirtecek cinsten.

Dostlar, resmi kurumlarda başkan veya müdür bir yere giderken güvendiği bir isme vekâlet verir. Vekâlet demek emanet demektir.  Bu tür durumlarda vekil her türlü imzayı atma yetkisine sahip olmakla birlikte, usül adap gereği zaruri olmayan imzalar atılmaz, zaruri olmayan kararlar verilmez.

Başkan Böcek,  korona gibi bir illetle boğuşurken, Antalya Büyükşehir Belediyesinde iki grup oluşuyor. Birinci grup başkanı gözden çıkarıp hatta Muhittin Başkan’ın tabiri ile Muhittin Başkan’ı kafalarında öldürmüş, tamamen kendi piarlarına yönelmiş bir grup…

İkinci grup ise, Muhittin Böcek’ten asla ümidini kesmemiş, onun emanetine emanet olarak sahip çıkan ve birinci gruba karşı âdeta savaşarak direnenler…

Birinci grubun, kendi istikballeri için çalışırken bir taraftan da ikinci grubu, yani Başkan Böcek’in ekibini güçsüzleştirme, tasfiye etme gayreti içerisinde olacak kadar gaflete battıkları iddialar arasında.

Basın Daire Başkanı,  Muhittin Başkan’dan yana sağlam duruş sergileyip, şahsi reklam peşinde koşanların haberlerini, basına, özellikle ulusal basına servis ettirmiyor.  

Emanetçi olduğunu unutanlar, basında yer alamayınca, gazete gazete gezip, kendi şahsi istikbâl reklamları mücadelesinde koşmaya başlıyorlar…

Ayrıca  genel merkez lobi çalışmaları da üst safhada. Hatta en son bir CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın dayısı, genel sekreter yardımcılığı görevine atanıyor, mali hizmetler ile destek hizmetlerin de ona bağlanması çok düşündürücü. (Muhittin Böcek görevden aldı)

Allah’tan ki Sayın Böcek korona illetini yendi ve ayağa kalkıp görevinin başına döndü yoksa Antalya halkının kaybedeceklerinin sınırı yoktu…

Muhittin başkan, görevi  başına döner dönmez bunların defterini dürmeye başlamış.

Vefasızların hesapları sorulurken, vefalıların da dik duruşları unutulmamalı…

Bu menfaat çetesine karşı, âdeta savaş veren genel sekreter,  daire başkanları ile birlikte özellikle bazı meclis üyelerinin vefaları unutulmamalı…

Antalya Büyükşehirdeki gelişmeleri zaman zaman sizlere aktarmaya devam edeceğim.

***

MEVLÂNÂ DİYARI KONYA KARATAY

Geçtiğimiz hafta Şeb-i Arus haftası sebebi ile Konya ziyaretinde bulundum. Konya’da pandemiden kaynaklı Şeb-i Arus etkinlikleri buruk geçiyor. Ama gelecek sene için çok güzel hazırlıklar var. Karatay, Meram ve Selçuklu Belediye Başkanlarını da ziyaret ettim.

Selçuklu ve Meram’ı daha sonra yazacağım. Şimdi gelelim Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya.

Hasan Başkan’ı 10-15 yıldır tanırım.  Yıllarca Konya Büyükşehir Belediyesinde yöneticilik görevlerinde bulundu. En son Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevinden istifa ederek,  Karatay Belediye Başkanlığına aday oldu. Rekor bir oy ile seçimi kazanarak başkanlık koltuğuna oturdu. Masanın iki tarafında da bulunmuş olmasının avantajı ile belediyeyi yöneten Hasan başkan, kadrosu ile de mükemmel bir uyum içerisinde çalışmakta. Çok güzel projeler, işler çıkarmakta. Özellikle kültür, sanat, tanıtım anlamında kapalılığı ile tanıdığımız Karatay’ın tam aksine, Mevlânâ diyarına yakışır tanıtımlarla projelerle uğraşmaya başlayan bir Karatay gördüm.

Hasan Başkan’la sohbetimde, riyâdan uzak samimiyeti gözlerinden okunuyordu.

Böylesine güzel, kalpten bakan, kalpten konuşan başkanların, hep böyle kalması duası ile…

Ayrıca çocuk yaşta babasını kaybedip, hayat merdivenlerinin basamaklarını, âdeta tırnakları ile kazıya kazıya çıkan, Hasan Başkan’ın başarı dolu, zorlu hayat mücadelesini de zaman içinde sizler için kaleme alacağım.

                                           ***                                                      

EFELERİN DİYARI AYDIN EFELER

Her sabah sosyal medya hesaplarından “Günaydın Efeler Ailem” paylaşımı ile güne başlayan bir başkan. Aydın Efeler İlçe Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay.

Halkı hep kucaklayan çalışmalar, gönlünü halka açan gönülden çalışmalar…

Başkanlığın kapalı kapılar arkasında değil de, halkla iç içe yapılacağının bariz örneği olan bir başkan…

Yine Sayın Başkan Mehmet Fatih Atay’ın başarı dolu hayatı ve başkanlık dönemindeki gönüllere dokunan işlerini yakın zamanda sizlere aktaracağım.

***

BAŞSAĞLIĞI:

Geçtiğimiz hafta içerisinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden, Muğla Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya’ya Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim.

Ayrıca yine geçtiğimiz hafta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın annesi Nimet Savaş hayatını kaybetti. Nimet annemize Allah’tan rahmet, başta Sayın Başkan olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dilerim.

***

SON ÖNEMLİ NOT:

Bir belediyede basın müdürü, basın daire başkanı, basın danışmanı…

Bu arkadaşlarımızın işi, başkanların ve belediyelerin en güzel şekilde haberlerini servis ederken basın mensupları ile de sürekli iletişim içerisinde olmaktır. Başkanlara dahi kolayca ulaşırken, bu görevlerde olan bazı arkadaşlara ulaşamıyor, ulaşmakta çok çaba sarf ediyor olmamız kabul edilemez bir durumdur.

Bir basın müdürü veya basın daire başkanı, şayet bir basın mensubunun telefonuna bakmayacaksa, o koltuğu işgal etmeyip, derhal o koltuğun hakkını verecek kişiye devretmesi gerekir. Bu arkadaşların başkanlarının da benimle aynı fikirde olduklarına eminim.

 

  • Beğen
YORUM YAZIN