Belediye ve Başkan;
28.11.2023 - 21:39

Ersin Öztürk

 Ersin Öztürk

“Belediyeler, Başkanlar ve Başkan Adayları” yaklaşan yerel seçimler öncesi gündemin en çok meşgul olduğu ve vatandaşın da anketler, algı reklamları gibi bir çok hususla meşgul olduğu bir döneme girmiş bulunmaktayız.

Çok aşamalı bir seçim sürecinden bahsediyoruz mevcut başkanlar makamını koruma derdinde iken gerek aynı parti den gerek se rakip partilerden o makamı elde etme yarışı başlamış durumda. Parti içerisinde aday adaylığı süreçleri ile birçok aday adayı partisinin belediye başkan adayı olma yarışında birinci aşamayı geçmek için hummalı çalışmalar sergilemektedir. Bu süreçte aday adayları profesyonel çalışmalar yaparken hiçbir şey yapmasan sadece aday adayı olsaydın dedirtecek türden çok amatör çalışmalar ile de karşı karşıya olduğumuz bir süreçteyiz.

Siyasi partilerde en doğru adayı belirleyerek seçimi kazanma planları yaparken partilerin de araştırmanın önemini çok net anlamadıklarını görmekteyiz ve burada hem seçmeni hem de seçilmek için yarışanları bilinçlendirme çabası içerisinde olacağız.

Gerek aday adayları, gerek siyasi partiler, gerekse bir sonraki aşamada adaylara ve siyasi partilere rehber olmak amacıyla bir yerel yönetimler uzmanı olarak bundan sonraki süreçte “Belediye Postası” aracılığıyla sizlerle birlikte olacağım.

Sadece iyi olmak yeterli değil, doğru hamleler yapmak ve doğru stratejiler geliştirerek doğru veriler ile hareket etmelisiniz. Bir sosyolog, istatistikçi, yerel yönetimler uzmanı olarak şunu net olarak belirteyim ki ölçmeden bilemezsiniz ve bilmediğinizi yönetemezsiniz.  

  • Beğen
iLGiLi HABERLER
YORUM YAZIN