TOROSLAR, KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR
14.06.2024 - 11:15 | Son Güncelleme: 2024-06-14 11:16
Toroslar Belediyesi, 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı süresince kurbanlıkların temiz ve hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirleri aldı.

Toroslar Belediyesi, 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı süresince kurbanlıkların temiz ve hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirleri aldı.

 

İlçe genelinde 25 tane sabit, 3 tane mobil olmak üzere 28 tane kurban kesim yeri oluşturulurken, Korukent Mahallesi’nde, 2. El Oto Galericiler Sitesi’nin alt tarafında 50 dönüm alan üzerine Mersin’in en büyük kurban satış alanlarından biri hazırlandı.

 

25 ada, 442 parsel ve 14 bin 500 küçükbaş hayvanın yer aldığı kurban satış alanında; 2 kurban kesim yeri, 5 adet stant, otopark, aydınlatma, tuvalet ve banyo gibi hem satıcıların hem vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için tüm ihtiyaçlar düşünüldü.

 

Kurban satış ve kesim alanlarında bayram süresince, zabıta ve temizlik ekipleri ile görevli personel de hazır bulunacak.

 

BAŞKAN YILDIZ: “KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI TİTİZLİKLE TAMAMLADIK”

 

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız; “İlçemizde Kurban Bayramı’nın sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi için tüm önlem ve tedbirlerimizi aldık” dedi.

 

Kurban Bayramı hazırlıklarını titizlikle tamamladıklarını kaydeden Başkan Yıldız, Toroslar halkının ve tüm yurttaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak: “Bayramlar, toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendiği günlerdir. Bayramlar, paylaşmaktır. Toroslar halkının ve tüm yurttaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor, Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“VATANDAŞLARIMIZDAN İSTEĞİMİZ, BELİRLENEN ALANLARIN DIŞINDA KURBAN KESMEMELERİDİR”

 

Sağlık ve çevre konusuna büyük önem verdiklerini belirten Başkan Yıldız, kurban kesim noktalarının dışında kurban kesilmemesini de istedi.

 

Kurban kesim ve satış alanlarına çöp konteynerleri yerleştirdiklerinin bilgisini veren Başkan Yıldız, atıkların bertarafı konusunda da hassasiyet çağrısında bulunarak; “Kurban satış yerimizde ve kesim alanlarımızda zabıta ve temizlik ekiplerimiz ile görevli personelimiz bayram süresince görev yapacak. Vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı durumunda belediyemizin 0324 322 72 00 numaralı telefonunu arayarak istek ve taleplerini iletebilirler” şeklinde konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN