KADIN MUHTARLARDAN MİDAS İPEK EVİ’NE ZİYARET
20.11.2023 - 14:27 | Son Güncelleme: 2023-11-20 14:27
Eskişehir’de görev yapan kadın muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin tarihi İpek Yolu Projesi’ndeki yerini güçlendirecek projelerinden olan Midas İpek Evi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü aracılığı ile kentte görev yapan muhtarlarla yakın çalışmaları devam ediyor.

   Bu kapsamda Gündoğdu, Sütlüce, Yıldıztepe, Cunudiye, Ihlamurkent, Hacı Ali Bey, Bahçelievler, Batıkent, Yenibağlar, Vişnelik, Mustafa Kemal Paşa ve Mahmudiye Fahriye mahallesi muhtarının da aralarında bulunduğu kadın muhtarlar bir dizi teknik gezi yaptılar.

   Kadın muhtarlar ilk olarak geçtiğimiz günlerde ikincisi açılan ve Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan Midas İpek Evi’ni ziyaret ettiler. Burada ipek ve dokuma aşamaları başta olmak üzere yapılan çalışmaları yerinde gören muhtarlar, Turistik El Sanatları Atölyelerinde kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserleri de dikkatle incelediler. Daha sonra Eskişehir Hamam Müzesi’ni de ziyaret eden muhtarlar teknik geziyi tamamladılar.

  Yapılan çalışmaları çok beğendiklerini ifade eden kadın muhtarlar, düzenlenen teknik gezi nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

  • Beğen
YORUM YAZIN