“ATATÜRK VE GENÇLİK” KONULU YARIŞMALARIN KAZANANLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
10.06.2024 - 16:48 | Son Güncelleme: 2024-06-10 16:49
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ‘Atatürk ve Gençlik’ konulu düzenlenen kompozisyon, resim ve karaoke yarışmaları ödül töreni yapıldı. Ödül töreni hem gençlerin hem de katılımcıların hafızalarında unutulmaz bir anı olarak yer aldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen kompozisyon, resim ve karaoke yarışmaları tamamlandı. Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil Kaymakamlığı ve Şehitkamil Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Arkın Bereketoğlu’nun katılımıyla Şehitkamil Sanat Merkezi’nde (ŞSM) gerçekleşen ödül töreninde, gençlerin mutluluğu ve coşkusu görülmeye değerdi. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, yeteneklerini sergilemenin ve ödüllerini almanın gururunu yaşadılar. Arkın Bereketoğlu, bu tür etkinliklerin gençlerin gelişimine önemli katkılar sağladığını belirterek, benzer faaliyetlerin devam edeceğini ifade etti.

 

GENÇLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

“Atatürk ve Gençlik” temalı yarışmalara, ilçedeki özel ve devlet okullarından 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri yoğun ilgi gösterdiler. Gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan yarışmalar, aynı zamanda onların kendilerini ifade etmelerine ve yeteneklerini sergilemelerine de imkân tanıdı.

 

KOMPOZİSYON YARIŞMASI KAZANANLARI

Kompozisyon yarışmasında birincilik ödülü Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencisi Melisa Öğüt'e verildi. Öğüt, 10.000 TL’lik ödülün sahibi oldu. İkinciliği kazanan Vehbi Dinçerler Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Uzak 5.000 TL, üçüncülüğü kazanan Hamiyet İbrahim Göze Anadolu Lisesi öğrencisi Sahra Maho ise 3.000 TL ödül aldı.

 

RESİM YARIŞMASI KAZANANLARI

Resim yarışmasında büyük ödülü Aysel İbrahim Akınal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Hümeyra Ölçek kazandı ve 10.000 TL’lik ödülün sahibi oldu. Şehit Veysel Gündoğdu Anadolu Lisesi öğrencisi Ezel Göçmen ikinci olarak 5.000 TL, Şehitkamil Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyra Tanrıverdi ise üçüncü olarak 3.000 TL ödül kazandı.

 

KARAOKE YARIŞMASI KAZANANLARI

Karaoke yarışmasında birincilik ödülü Hamiyet İbrahim Göze Anadolu Lisesi öğrencisi Rüya Akgül’e verildi ve 10.000 TL ile ödüllendirildi. Gaziantep Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Naz Şencay ikinci olarak 5.000 TL, Özel Benim Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi Nilsu Yelekçi ise üçüncü olarak 3.000 TL ödül kazandı. Yarışmada ayrıca, Dr. Nilüfer Özyurt Anadolu Lisesi öğrencisi Özlem Gezer ve Abdulkadir Konukoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Şahan, finalde gösterdikleri performansla 2.000 TL’lik ödül kazandılar.

 

  • Beğen
YORUM YAZIN